Varšava (Polsko)

Varšava

Palác kultury ve Varšavě

Palác kultury ve Varšavě

Varšava je hlavním a zároveň největším městem Polské republiky a v průběhu historie musela nejednou čelit dějinným ústrkům. Varšavě zasadily tvrdý direkt obě hrůzné diktatury dvacátého století a mnohé rány osudu jsou na vzhledu metropole při březích řeky Visly patrné i v dnešních dnech. Přestože druhá světová válka proměnila v rozvaliny 80 procent města a následná rekonstrukce probíhající v bezohledném duchu socialistického realizmu nebyla zrovna citlivá, některé pamětihodnosti se podařilo přeci jen obnovit, což je třeba případ varšavského Starého Města, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Polsko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 15.7.2020 13:09

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://polsko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: středovýchod Polska, Mazovské vojvodství, městem protéká řeka Visla

Souřadnice: 52° 13′ SŠ, 21° 02′ VD

Plocha: 517 km2


Obyvatelstvo

Populace: 1 716 855

Varšava - poloha na mapě
 
Publikováno: 21.04.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Varšava

13.06.2016 12:04 LOLbaba
---.isp.mcnet.cz

varšava se mi nelíbi...

21.03.2013 05:33 Polonia Warszawa
---.opera-mini.net

Vážení, kdybyste bez ideologického klišé měli psát pravdu o poválečné výstavbě Varšavy. Nemohli byste oponenout tak významné a unikátní projekty soc.realismu jako MDM, Marianstadt,nebo Muranów povstalý na ruinách ghetta. Ten z varšavanů kdo poznal špínu předválečného Muranova, je na novou Varšavu hrdý. To město má své jedinečné kouzlo a navíc spoustu parků mohu a chci doporučit:-)

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist