Wisla - lyžařské středisko (Polsko)

Wisla - lyžařské středisko

Wisla, skiareál Soszów

Wisla, skiareál Soszów

Město Wisla je pojmenováno podle stejnojmenné řeky, na jejímž horním toku se nachází, a je přezdíváno „Perla Beskyd“. V okolí se nachází krásné zalesněné svahy Beskyd a tak je lokalita oblíbenou turistickou destinací jak v létě tak v zimě. Město rovněž proslulo jako domov skokana Adama Malysze.

 

 

 

 

 

 

 

Wisla - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Soszów

Mapa lyžařského střediska Soszów

Ve městě a jeho okolí se nachází několik lyžařských středisek, které nabízí sjezdovky všech stupňů obtížnosti. Jedním z nich je například skiareál Soszów pod stejnojmenným vrchem (886 m n.m.), kde najdete 5 sjezdových tratí (1 červená, 1 černá, 3 modré) obsluhované 4 vleky a lanovkou. Hned naproti přes silnici se pak nachází další skiareál Rowienki s možností večerního lyžování. Zde jsou v provozu 4 vleky a tratě jsou tu převážně jednodušší (1 červená, 2 modré a 2 zelené). K dalším zajímavým areálům patří Wielki Stoźek se 2 vleky a lanovkou. Zde si přijdou na své jak začátečníci tak i pokročilí lyžaři, pro něž je zde připravena sjezdovka kombinující střední a vysokou obtížnost. K dalším střediskům ve Wisle patří například Cieńkow, Nowa Osada, Partecznik či Pasieki. Střediska nejsou navzájem nijak propojena.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou zpravidla v provozu od 8:30 do 16:00. Jednodenní jízdenka například ve skiareálu Stoźek vyjde na 58 zlotých, sedmidenní pak na 280 zlotých.

 

www.wisla.pl/Turystyka,4/Wyciagi_narciarskie,33

 

Polsko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 15.7.2020 13:09

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://polsko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Beskydy, Polsko

Souřadnice: 49°38´ SŠ, 18°52´ VD

Wisla - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Polsko)

 
Publikováno: 13.12.2011
Aktualizováno: 13.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Wisla

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist