Zakopane - lyžařské středisko (Polsko)

Zakopane - lyžařské středisko

Zakopane, středisko Kasprowy Wierch

Zakopane, středisko Kasprowy Wierch

Zakopane v jižním Polsku je považováno za hlavní zimní středisko v zemi a ročně ho navštíví kolem 3 milionů turistů. Panuje také názor, že kdo nebyl v Zakopanem, není skutečným Polákem. Z toho vyplývá skutečnost, že vzhledem k velkému turistickému provozu jsou tu sice služby na velmi dobré úrovni, nicméně například čekací doby na jednotlivých vlecích jsou poněkud delší.

 

 

 

 

 

Zakopane - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Zakopane

Mapa lyžařského střediska Zakopane

V oblasti Zakopaného se nachází několik skiareálů, z nichž každý patří jinému majiteli a nejsou navzájem nijak propojeny. Top střediskem je Kasprowy Wierch (1 987 m n.m.), který například hostil jeden ze závodů Red Bull Straight to the Base. V provozu je tu kabinová lanovka s jedním přestupem, dvě sedačkové lanovky a dva vleky. Z vrcholu dolů vedou 2 poměrně náročné černé sjezdovky, na které navazují dvě méně náročné červené tratě, nejdelší sjezd měří 6 km. Asi 5 minut od centra Zakopaného se nachází skiareál Nosal, kde je v provozu 5 vleků, které obsluhují nejméně náročné zelené sjezdovky, a jedna sedačková jednomístná lanovka, od níž dolů míří červená sjezdovka. Dalším areálem blízko centra města je Szymoszkowa se dvěma sedačkovými lanovkami, pod nimiž vedou 2 červené a 1 modrá sjezdovka. Snowboardisty je pak oblíbeno středisko Harenda s tratěmi, které jsou určeny zejména začátečníkům.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu zpravidla od 8:30 do 16:00 a jedna jízda vyjde obyvkle na 3 – 5 zlotých podle areálu (Butorowy Wierch 5zl, Gubalowka 5zl, Harenda 5 zl, Nosal 3 zl, Szymoszkowa 11 zl). Šestihodinová jízdenka v areálu Nosal vyjde na 70 – 80 zlotých (podle sezóny), jedna jízda na Kasprowy Wierch vyjde na 32 zlotých.

 

Služby, kontakt

 

V samotném městě najdete množství hotelů a restaurací, výjimkou není ani večerní program s živou hudbou a Zakopane je známo právě bohatým nočním životem.

 

www.zakopane.pl

 

Polsko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 15.7.2020 13:09

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://polsko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Tatry, Polsko

Souřadnice: 49° 17' 55" SŠ, 19° 56' 59" VD

Zakopane - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Polsko)

 
Publikováno: 13.12.2011
Aktualizováno: 13.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Zakopane

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist